- 10 stycznia 2016 nasi wolontariusze dołączyli do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i kwestowali na ulicach Warszawy wspierająć ratowanie życia i zdrowia dzieci w szpitalach w całej Polsce. Nie bojąc się mrozu i wysiłku byli z nami: Adrianna Surydyka, Natalia Sokołowska, Klaudia Zawadzka, Kasia Lewandowska, Paulina Dąbrowska, Katarzyna Stefaniak. Dodatkowo Paweł Szczepanik, Sylwia Kurek i Karina Czulicka podjęli się roli opiekunów młodszych wolontariuszy.

 

- Dnia 31 stycznia 2016, jak co roku, nasi uczniowie poświęcili swój wolny czas na umilenie zabawy uczestnikom Balu Integracyjnego Fundacji "Świat Na Tak", na którym wolontariusze warszawskich szkół bawią się razem z niepełnosprawnymi podopiecznymi fundacji. Przygotowaliśmy Salon Piekności, w którym wykonywaliśmy fryzury i makijaże oraz zajmowaliśmy się czejącymi w kolejce do nas dziećmi. Na balu pracowali: Ania Stolarska, Weronika Wesołowska, Monika Pereira – Mojsa, Natalia Pląsek i Grzegorz Słupek.

 

- 19 listopada 2015 roku wolontariuszki z klasy 2 Fa, pod opieką p. Marty Bąk i p. Małgorzaty Zdunek-Urbańskiej, udały się, jak co roku, do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ulicy Mahoffera w Warszawie, aby świadczyć usługi fryzjerskie potrzebującym pajentom.

Tym razem połączyliśmy siły z firmą Loreal, która dowiedziała się o pracy naszych fryzjerek na rzecz tej placówki i postanowiła wesprzeć nas w tym działaniu. Przygotowano profresjonalne stanowiska pracy oraz sprzęt ułatwiając pracę naszym uczennicom. Dzięki temu można było obsłużyć większą ilości pacjentów, których niejednokrotnie nie stać na zamównie usługi fryzjerskiej. Firma Loreal obiecała wsparcie w kolejnych tego typu akcjach.

 

W dniu 15 maja 2016 r. w Parku Praskim w Warszawie odbył się coroczny, rodzinny Hospicyjny Piknik Praski, którego organizatorem był Ośrodek Hospicjum Domowe. Nasi uczniowie przygotowali dla uczestników pikniku stoisko fryzjerskie, z którego mógł skorzystać każdy, kto miał ochotę na nową fryzurę. Największym powodzeniem cieszyły się fantazyjnie uplecione warkocze. Ogromne podziękowania dla naszych zdolnych fryzjerów, którzy po raz kolejny mieli okazję promować naszą szkołę i sprawdzić swoje umiejętności w praktyce, jednocześnie wspierając idee pomocy chorym.

 

NASZA SZKOŁA

Menu
Go to top