14 maja 2015r. w Technikum nr 27, już po raz ósmy, odbył się Festiwal Chemii zwany popularnie Piknikiem Chemicznym. Do udziału zostali uczniowie szkół gimnazjalnych wraz z nauczycielami. W tym roku deszczowa pogoda zaskoczyła wszystkich poza organizatorami, którzy przezornie zaplanowali festiwal w budynku.

Już po przekroczeniu progu szkoły można było zobaczyć wystawę układów okresowych, nadesłanych przez gimnazjalistów, na konkurs zatytułowany „Nietypowy układ okresowy”.

Przy wejściu w "czarodziejski sposób" zaproszonych gości witali uczniowie ze stanowiska „Magiczna Chemia”.

W jednej z sal przygotowano salon gier, w którym przeprowadzono konkursy chemiczne z nagrodami.

Na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste otwarcie festiwalu oraz część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Tutaj została również przygotowana scena oraz stanowiska, gdzie nauczyciele chemii wraz z uczniami prezentowali liczne doświadczenia. 

Wśród przybyłych gości był zastępca burmistrza Dzielnicy Praga-Południe pan Jarosław Karcz, panie Marzenna Adamiak i Hanna Kościelny z Wydziału Oświaty oraz panie Barbara Drewnowska i Joanna Odzeniak z Biura Edukacji m.st. Warszawy. 

Celem festiwalu było rozszerzenie zainteresowania chemią, wykazanie w jakim stopniu jest ona użyteczna, potrzebna i jak można wykorzystywać tę dziedzinę wiedzy na co dzień. Nauczyciele chemii, wraz z uczniami, wykonali doświadczenia z biochemii, chemii kryminalnej, chemii wybuchowej i magicznej chemii. Można też było zobaczyć: „chemię na widelcu”, "chemię u fryzjera", mini laboratorium, „chemię w pigułce” i perfumerię.

Przed wejściem do sali gimnastycznej odbył się pokaz pirotechniczny.

Wszystkie doświadczenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a niektórzy gimnazjaliści chcieli nawet brać w nich aktywny udział.

Mimo deszczowej pogody przed wejściem do sali utworzono małą kawiarenkę, gdzie można było wzmocnić siły smakołykami z grilla.

Odbyła się również degustacja fantazyjnych wyrobów cukierniczych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły w ramach konkursu „Zawodowe przysmaki”. Przystąpili do niego uczniowie klas pierwszych i drugich. Ich zadaniem było przygotowanie wypieków, które związane są z zawodem, w którym się kształcą. Ponieważ inwencja i pomysłowość uczniów były zaskakujące, dlatego wszyscy otrzymali drobne upominki.

Zwycięzcy odebrali dyplomy i nagrody:

 I miejsce - Jagoda Dębiec z klasy 2Tb

II miejsce – Sara Wieczorkowska i Katarzyna Lewandowska z klasy 1Tb

III miejsce – Daria Wojciechowska z kl. 2Fb

Organizatorzy zapraszają na kolejny Piknik Chemiczny za rok, a wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu tego wydarzenia składają serdeczne podziękowania.

NASZA SZKOŁA

Menu
Go to top