12 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Składała się z części  oficjalnej i programu artystycznego. Po odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły.

Przewodnicząca samorządu pogratulowała najmłodszym kolegom wstąpienia do społeczności uczniowskiej i życzyła sukcesów. Tradycyjnie odbyło się przekazanie sztandaru szkoły pod opiekę nowego pocztu sztandarowego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Marek Kupiecki. Podziękował i złożył życzenia nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Wystąpienie zakończył wręczeniem nagród. Przewodnicząca samorządu przyłączyła się do tych gratulacji, podziękowań oraz życzeń. Następnie uczniowie klasy IV Tb przypomnieli historię powstania i działalności Komisji Edukacji Narodowej i przeczytali obszerne fragmenty traktatu ,,O szkole,, A. Frycza Modrzewskiego. W drugiej, artystycznej części akademii słowa poezji przeplatały się z dźwiękami muzyki. Były zabawne i lekko ironiczne wiersze  o szkole, nauce i wakacjach. Był też liryczny portret starego profesora w towarzystwie anioła do podpowiadania. Wiersze prezentowali najmłodsi artyści-uczniowie klasy I Tb. Publiczność rozśpiewały wokalistki : E. Szymańska i W.Piotrkowicz, które wykonały piosenki A.Osieckiej. Obie uczennice brały udział w Mazowieckim XI Przeglądzie Artystycznych Inspiracji Twórczością A.Osieckiej ,,Taką nas ścieżką poprowadź 2018” i E.Szymańska została w tym konkursie wyróżniona za wykonanie piosenki ,,Chłopak z drewna”. Na zakończenie uczniowie klasy I Tb odegrali satyryczną scenkę-spotkanie profesora z lekarzem, który był dawnym uczniem profesora i trwale zapisał się w jego pamięci. Oprawę muzyczną programu zapewnili uczniowie IIITa:K.Zdunek i D.Marchwiński. Organizatorom i uczestnikom akademii bardzo dziękujemy.