Dnia 15 listopada odbył się w naszej szkole II Ogólnopolski Konkurs Fryzur Historycznych pt. "Fryzjerska Odyseja".

Celem konkursu było wzbogacenie i poszerzenie wiedzy o kulturze, obyczajach i modzie dawnych epok oraz ukazanie ich wpływu na świat współczesnej mody i kultury. W tym roku zawodnicy zaprezentowali fryzury inspirowane dworem królewskim. Dwór królewski, to nie tylko miejsce sprawowania władzy i życia kulturalnego, ale także miejsce intryg, zakazanych uczuć, szaleńczych namiętności, przepychu oraz ścierania się różnych wpływów. Ten złożony obraz dworskiego świata znalazł odzwierciedlenie w przygotowanych przez zawodników fryzurach konkursowych.

Na wstępie uroczystości organizatorzy przywitali serdecznie reprezentantów szkół z różnych stron Polski oraz zaproszonych gości. Uczestnicy reprezentowali następujące placówki:

• - Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego z Zielonej Góry,

• - Technikum nr 5 im. Jana Kilińskiego w Zespole Szkół Zawodowych z Wrocławia,

• - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Ostrowca Świętokrzyskiego,

• - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Centrum Kształcenia Praktycznego im. Tadeusza Kościuszki z Garwolina,

• - Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług z Radomia,

• - Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, Technikum z Mińska Mazowieckiego,

• - Technikum Poligraficzno-Usługowe z Wyszkowa,

• - Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych im. Marii Bratkowskiej z Warszawy

• - Niepubliczne Technikum Usługowe Zakładu Doskonalenia Zawodowego z Warszawy

• - Zespół Szkół im. Mieszka I z Warszawy

• - Technikum nr 27 im. prof. Józefa Zawadzkiego w Zespole Szkół nr 21 w Warszawie

• Podczas gali finałowej konkursu mieliśmy okazję gościć również: pana Filipa Galasa twórcę marki Filip Galas FREEHAIR TEAM & HAIRCUT ACADEMY, panią Zuzannę Sumirską - autorkę książek do nauki zawodu, panią Agnieszkę Trybulec - przedstawicielkę marki Chantal i PROSALON, panią Beatę Laprus - przedstawicielkę marki Artègo, panią Bożenę Kamińską - Szuwar - przedstawicielkę marki Bogadar jak również przedstawicieli władz oświatowych dzielnicy Praga Południe i Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie.

• Prace zawodników, pomysłowość i ostateczny efekt oceniło jury w składzie: przewodniczący - p. Filip Galas oraz członkowie: p. Zuzanna Sumirska, p. Agnieszka Trybulec, p. Beata Laprus, p. Bożena Kamińska - Szuwar.

• I miejsce i voucher na dwudniowe szkolenie w akademii Filipa Galasa zdobył Karol Mlącki z Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego Technikum w Mińsku Mazowieckim, za fryzurę „Królowa pik”

II miejsce zajęła Oliwia Górska
    z Technikum nr 27 im. prof. Józefa Zawadzkiego w Zespole Szkół nr 21 W Warszawie, za „Fryzurę Fontanges”.

III miejscem nagrodzono Katarzynę Szymańską
    z Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych Stylizacji i Usług w Radomiu, za fryzurę „Awangarda w Rokoko”

I wyróżnienie i voucher na szkolenie z koloryzacji marki Artego
    otrzymała Żaneta Surowiec z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Ostrowca Świętokrzyskiego za „Romantyczną Telimenę”

II wyróżnienie - Katarzyna Majewska
    z Zespołu Szkół nr 34 im. Mieszka I w Warszawie, za „Daisy von Pless”

III wyróżnienie zdobyła
    „Kameliowa Maria Antonina” wykonana przez Mateusza Gacparskiego z Niepublicznego Technikum Usługowego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie

• Sprzętu fryzjerski i kosmetyki ufundowała sieć sklepów „FALE, LOKI, KOKI oraz firma Chantal. Oprócz tego nagrodę specjalną - Voucher na szkolenie w swojej akademii ufundował Pan Filip Galas. Voucher na szkolenie marki Artego ufundowała też sieć sklepów Fale, Loki, Koki, natomiast pozostałe nagrody - wydawnictwo „SUZI” i sieć sklepów Kern.

CERTYFIKATY