"JĘZYKI NAPRAWDĘ OBCE" - pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole, w dniach 15-16 listopada tegoroczne Dni Języków Obcych.

Wystawa plakatów oraz degustacja narodowych przysmaków i prezentacja wylosowanego kraju - to główne punkty tegorocznej imprezy. Uczniowie klas pierwszych i drugich po wylosowaniu jednego spośród 9 krajów wybranych przez organizatora, przygotowali plakat, potrawy charakterystyczne dla danego kraju, stroje, a także oprawę muzyczną.

15 listopada – odbyła się prezentacja plakatów. Tematyka plakatów to informacje ogólne o wylosowanym kraju, miastach, kulturze, literaturze a nawet muzyce. Liczła się pomysłowość.

16 listopada- dzień poświęcony degustacji potraw narodowych przygotowanych przez klasy. Każda klasa przygotowała co najmniej cztery potrawy i dwa desery. Prezentacje odzwierciedlały dany kraj, były stroje narodowe i nie tylko. Uczniowie przebierali się często za kogoś znanego z wylosowanego kraju np. znanego aktora, piosenkarza, sportowieca, polityka.

Komisja konkursowa w składzie pan dyrektor Marek Kupiecki, pani wicedyrektor Diana Szczęsna, panie Jolanta Bińka, Grażyna Sutkowska-Piwowarow i Ewa Baryła przyznawała punkty za poszczególne przedsięwzięcia. Po podsumowaniu prezentacji wszystkich krajów zostaną wyłonione 3 miejsca oraz wyróżnienia.

Dziękujemy klasom i ich wychowawcom za kreatywność i zaangażowanie włożone w prezentacje wylosowanych krajów, w trakcie trwania tegorocznych dni językowych.